Kontakty

Osoby zajmujące się poszczególnymi gatunkami zwierząt gospodarskich w ramach Programów Ochrony Zasobów Genetycznych:

  • Krajowy Koordynator ds. ochrony zasobów genetycznych zwierząt gospodarskich

    • dr hab. Elżbieta Martyniuk prof. ndzw. IZ PIB
      ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
      tel./fax. (022) 623 10 56
      e-mail: elzbieta_martyniuk@sggw.pl
  • Sprawy ogólne dot. koordynacji

    • dr inż. Agnieszka Chełmińska
      tel. 0 666 081 268
      e-mail: agnieszka.chelminska@izoo.krakow.pl
  • Drób - kury

    • dr inż. Jolanta Calik
      tel. 0 666 081 196
      e-mail: jolanta.calik@izoo.krakow.pl
    • Zofia Kędzior – kierownik fermy w Chorzelowie
      Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB w Chorzelowie sp. z o.o.,
      39-331 Chorzelów k. Mielca
      tel. (017) 584 14 27
  • Drób - gęsi i kaczki

    • dr inż. Jolanta Calik
      tel. 0 666 081 196
      e-mail: jolanta.calik@izoo.krakow.pl
    • mgr inż. Rafał Zwierzyński - Kierownik fermy w Dworzyskach
      Stacja Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego Instytutu Zootechniki PIB w Dworzyskach,62-035 Kórnik k. Poznania.
      tel. (61) 817 02 25 wewn. 43
      e-mail: rafal.zwierzynski@izoo.krakow.pl
  • Konie

    • dr inż. Iwona Tomczyk-Wrona
      tel. 0 666 081 209
      e-mail: iwona.wrona@izoo.krakow.pl
    • dr inż. Grażyna Polak
      ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
      tel./fax. (022) 623 10 56
      e-mail: grazyna.polak@izoo.krakow.pl
    • mgr inż. Lucyna Bobak
      Tel. 0 666 081 322
      e-mail: lucyna.bobak@izoo.krakow.pl
  • Zwierzęta futerkowe

    • prof. dr hab. Paweł Bielański
      tel. 0 666 081 339
      e-mail: pawel.bielanski@izoo.krakow.pl
  • Owce, Kozy

    • dr inż. Jacek Sikora
      tel. 0 666 081 349
      e-mail: jacek.sikora@izoo.krakow.pl
    • dr hab. Aldona Kawęcka
      tel. 0 666 081 238
      e-mail: aldona.kawecka@izoo.krakow.pl
  • Bydło

    • dr inż. Anna Majewska
      tel. 0 666 081 207
      e-mail: anna.majewska@izoo.krakow.pl
    • dr inż. Ewa Sosin-Bzducha
      tel. 0 666 081 297
      e-mail: ewa.sosin@izoo.krakow.pl
  • Świnie

    • dr inż. Magdalena Szyndler-Nędza
      tel. 0 666 081 142
      e-mail: magdalena.szyndler@izoo.krakow.pl
  • Pszczoły

    • dr inż. Grażyna Polak
      ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa
      tel./fax. (022) 623 10 56
      tel. (022) 623 17 14
      e-mail: grazyna.polak@izoo.krakow.pl
  • Ryby

    • dr hab. Maciej Ligaszewski prof. ndzw. IZ PIB
      tel. 0 666 081 281
      e-mail: maciej.ligaszewski@izoo.krakow.pl

We wszystkich przypadkach, w których adres nie został wymieniony, należy pisać na adres korespondencyjny Instytutu Zootechniki PIB: 32-083 BALICE, ul. Krakowska 1